Farmasi Aloe Jel Serisi

Farmasi Aloe Jel Serisi

Farmasi Aloe Jel Serisi
Farmasi Kozmetik Günden güne cilt bakım ürünlerinde çeşitliliği arttırarak her cilt sorununa ayrı bir seri çıkartmayı ilke edilmiş durumda! Hem kuru, hem karma, hem de yağlı ciltlere özel Farmasi cilt bakım ürünlerini temiz içeriğinden dolayı güvenle kullanabilirsiniz. Farmasi’ nin son gözdesi ise Dr Cevdet Tuna Aloe Jel serisi. Peki nedir bu Aloe jel?

Bitkilerden koparılıp içi kesilip açılan kalın ve etli yapraktan temiz ve zamkımsı bir sıvı çıkar. Bu jel renksizdir. İçerisinde C, E vitaminleri, folik asit, B1, B2, B3, B6 ve B12 vitaminleri bulunur. Ayrıca Kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum ve potasyum vardır. Peki Aloe jel hangi cilt sorunlarına iyi gelir?

Öncelikle Aloe jel cildi yatıştırır, rahatlatır ve cilt üzerinde bulunan kırmızı noktaları, kızarıklıkları gidererek hassasiyeti alır. Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral takviyesini de sağlar. Cilt rengini açarak ciltte oluşmuş güneş lekelerinin ve çillerin görünümünü azaltır. Cildin yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle yara kesik gibi izlerin daha kısa sürede iz kalmadan iyileşmesine yardımcı olur. Aloe vera jel aynı zamanda antibakteriyel ve antiseptik bir özelliğe sahiptir. Uygulanan bölgede hijyen sağlar ve bakteri üremesini engeller.

Ulaşabileceğiniz en doğal içeriklerden biri olan Aloe jeli Farmasi ürünlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Piyasada satılan çoğu aloe vera içerikli ürünlerin içerisinde eser miktarda Aloe jel konulmaktadır. Oysa Farmasi’nin yeni çıkan Ali Özel serisindeki ürünlerin içerisinde %93 oranında Aloe Vera suyu vardır.

Farmasinin aloe jel  serisinde bulunan ürünlere birlikte göz atalım;
  • Dr Cevdet Tuna Aloe maske %62 oranında Aloe Vera suyu içerir ve zeytin yağı ile zenginleştirilmiş özel formüle sahiptir.
  • Dr Cevdet Tuna Aloe losyon çok da hafif formülü cildi asla irite etmeyen ve ağırlık oluşturulmayan, kolay emilen yapısı ile tüm cilt tipleri kullanabilir.
  • Dr Cevdet Tuna Alo krem cildi sürekli nemli tutar, yapışkan bir his bırakmadan cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturur.
  • Dr Cevdet Tuna peeling cildi kurutmadan hafif minik granülleri ile cildi çizmeden peeling etkisi yaratır. Ciltteki ölü deriyi alır.
  • Dr Cevdet Tuna Aloe jel üzüm çekirdeği ekstresi ile zenginleştirilmiştir ve cildin her bölgesinde kolaylıkla kullanılabilir.
Ürün kategorisi bölümünden Aloe Jel serisi ile ilgili ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ürün kategorisi bölümüne gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.